برنج سفارشی به عنوان یک راهکار ایده ‌آل، متناسب با سلیقه و بودجه مشتریان مختلف از جمله مصارف شخصی، سازمان ‌ها، رستوران‌ ها و کترینگ‌ ها، و همچنین با توجه به حجم مصرف بالایشان، ارائه می ‌شود. این نوع برنج، به مشتریان این امکان را می‌ دهد که بر اساس ترکیبات مختلف و ترجیحات خود، یک محصول دقیقاً مطابق با نیازهایشان دریافت کنند و به همین ترتیب، با مقیاس مصرف خود هماهنگی داشته باشند. در بخش، به معرفی برنج سفارشی برای مشتریان می‌پردازیم تا این امکان بهترین انتخاب را برای هر یک از آن‌ها فراهم کند.

 

چه نکاتی در انتخاب برنج برای رستوران ها اهمیت دارد

در انتخاب برنج برای رستوران ‌ها و کترینگ ‌ها، عوامل متعددی در نظر گرفته می ‌شود که بر کیفیت نهایی غذا و همچنین بهره‌ وری اقتصادی تأثیر می‌گذارند. یکی از اصلی ‌ترین مسائل، نوع برنج و میزان کیفیت و شکل ظاهری آن است. برنج‌ های مختلف می‌ توانند طعم و بافت متفاوتی به غذاها ببخشند. در انتخاب برنج برای مصرف در رستوران ‌ها و کترینگ ‌ها، سازمان ها و همچنین مصارف شخصی هزینه ‌ها ضمن داشتن ظاهری چشم گیر و دانه های یکدست و کشیده نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند. قیمت برنج باید با توجه به بودجه موجود در کسب‌وکار قابل قبول باشد و در عین حال کیفیت برنج تأثیر منفی بر تجربه مشتریان را نداشته باشد.

برنج سفارشی زرفام

صنایع غذایی زرفام با توجه به اهمیت دو اصل کیفیت و قیمت برای مصرف کنندگان برنج سفارشی را ارائه کرده است. برنج سفارشی با توجه به سلیقه و نیاز مشتریان به صورت انحصاری ترکیب می شود. ترکیبات اصلی در این برنج دو نوع مرغوب برنج هاشمی و برنج شیرودی است. این برنج در بسته بندی های ۱۰ کیلو گرمی ارائه می شود. برای درخواست و سفارش برنج سفارشی زرفام باید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید و متناسب با نیاز خود ترکیب برنج خود را سفارش دهید.

قیمت برنج سفارشی زرفام

قیمت برنج سفارشی زرفام متناسب با میزان ترکیب برنج هاشمی با برنج شیرودی برآورد می شود. شما می توانید برنج سفارشی را با قیمتی پایین و کیفیتی مطلوب از وبسیات صنایع غذایی زرفام خریداری نمایید.

شرایط نگهداری برنج سفارشی

برای نگهداری برنج سفارشی به نکات زیر توجه کنید:

  • محیط نگهداری: برنج باید در محیط خشک و خنک نگهداری شود. اطمینان حاصل کنید که برنج در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد و از تماس با رطوبت و آب جلوگیری شود.
  • ظروف نگهداری: برای نگهداری برنج، از ظروف یا کیسه ‌های بسته ‌بندی شده مخصوص برنج استفاده کنید که بتوانید هوای داخل آن را محکم ببندید و از ورود رطوبت و هوا به داخل آن جلوگیری کنید.
  • محافظت برنج از حشرات و مواد آلی: مطمئن شوید که برنج از حشرات و مواد آلی مخرب محافظت شود. می ‌توانید از استفاده از دانه ‌های زیره، پوست لیمو و یا برگ های کاری برای این منظور استفاده کنید.
  • نگهداری در دمای مناسب: برنج باید در دمای مناسب نگهداری شود. دمای اتاق مناسب‌ ترین گزینه برای نگهداری برنج است. حرارت بالا می ‌تواند باعث تغییر طعم و بافت برنج شود.
  • استفاده به موقع: برنج سفارشی را در زمان مناسب و به‌ موقع مصرف کنید. حفظ برنج برای مدت طولانی ممکن است به کیفیت و طعم آن آسیب برساند.

با رعایت این نکات، می ‌توانید برنج سفارشی را به ‌صورت موثر و با کیفیت نگهداری کنید و از طعم و کیفیت آن لذت ببرید.

پخت برنج سفارشی

برنج سفارشی به دو شیوه آبکش و کته پخته می شود که در ادامه به طور خلاصه شرح داده می شود:

پخت برنج سفارشی به شیوه کته

اولین مرحله برای پخت برنج سفارشی شستن و خیس کردن برنج است. مانند سایر برنج های ایرانی، برنج سفارشی را با آب سرد یا ولرم بشورید و برای مدت زمان ۳۰ دقیقه اجازه دهید تا خیس بخورد. پس از خیس خوردن برنج را داخل قابلمه مورد نظر ریخته و  روی اجاق گاز قرار دهید و به آن نمک و روغن اضافه کنید و بگذارید برنج پخته شود. پس از تبخیر کامل آب داخل ظرف، حرارت را کم کرده و درب قابلمه ر ا با دم کن روی ظرف قرار دهید. برنج را برای مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه روی حرارت کم دم کنید. پس از دم کشیدن برنج آماده سرو شدن خواهد بود.

پخت برنج سفارشی به شیوه آبکش

پیش از پخت برنج سفارشی، آن را با آب سرد و یا ولرم می شویند و برای مدت ۳۰ دقیقه خیس می کنند. خیس کردن برنج باعث می شود تا پخت بهتری داشته باشد. سپس در ظرف مورد نظر آب ریخته و روی حرارت شعله گاز قرار می دهند تا آب به جوش آید. برنج را به آب جوش افزوده و به مدت ۷ الی ۱۱ دقیقه می پزند. در این میان برای این که برنج به هم نچسبد یک قاشق روغن به آن اضافه می کنند. همچنین افزودن مقداری نمک باعث خوش طعم شدن آن می شود. در مرحله بعدی برنج را آبکش می کنند. برنج آبکش شده را به قابلمه ای که کف آن با روغن و کره چرب شده اضافه می کنند. برای ته دیگ نیز می توان از نان و سیب زمینی استفاده کرد. سپس برنج را به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه با حرارت کم اجاق گاز دم می اندازند. در مرحله آخر روغن یا کره آب شده به برنج اضافه کرده و در ظرف پذیرایی آن را سرو می کنند.